Oferta dla szkół Strona główna / Oferta dla szkół / Wiedza na życzenie

Szanowni Państwo,

"Wiedza na życzenie" – to nowa propozycja Uniwersytetu w Białymstoku przygotowana z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Naszym głównym celem jest umożliwienie młodym ludziom kontaktu ze środowiskiem akademickim, poszerzenia wiedzy i rozwijania naukowych pasji oraz społecznych umiejętności.

Na Uniwersytecie w Białymstoku – największej uczelni w regionie – zatrudnieni są naukowcy z bardzo różnych dziedzin: od nauk ścisłych, poprzez społeczne do humanistycznych. To badacze z ogromnym dorobkiem, co potwierdzają chociażby wyniki ostatniej oceny parametrycznej jednostek naukowych. Spośród 8 białostockich wydziałów UwB aż 4 mają najwyższą kategorię – A. Chcielibyśmy, aby z ogromnego naukowego potencjału i dydaktycznego doświadczenia naszej kadry w jak największym stopniu korzystały także funkcjonujące w naszym regionie szkoły.

Uniwersytet w Białymstoku i jego poszczególne wydziały od lat współpracują z dyrektorami i nauczycielami podlaskich szkół. Nasi wykładowcy już teraz goszczą w Państwa placówkach z wykładami, warsztatami, prezentacjami. Grupy Państwa uczniów odwiedzają też naszą uczelnię podczas różnego rodzaju imprez edukacyjnych, otwartych spotkań, konferencji.

Aby ułatwić i wzmocnić tę wzajemną współpracę opracowaliśmy katalog oferowanych przez naszych pracowników zajęć. Mamy nadzieję, że w przystępny sposób prezentuje on różnorodność naszej oferty edukacyjnej i zachęci Państwa, Waszych nauczycieli i uczniów do korzystania z przekazywanej w tej formie wiedzy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu.

Z premedytacją przekazujemy Państwu to zaproszenie właśnie teraz, w końcówce roku szkolnego. Chcemy potraktować czerwcową współpracę jako swoisty pilotaż. Zebrane teraz Państwa opinie i sugestie pozwolą nam ulepszyć ofertę, tak by od nowego roku akademickiego stała się trwałym elementem współpracy Uniwersytetu w Białymstoku i podlaskich szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy!

Pytania oraz uwagi mogą Państwo kierować do Katarzyny Dziedzik – rzeczniczki prasowej Uniwersytetu w Białymstoku, koordynatora oferty „Wiedza na życzenie”.

W przypadku zajęć realizowanych w szkołach poza Białymstokiem – ze względów logistycznych (konieczność zapewnienia transportu) rekomendujemy umówienie się na kilka różnych zajęć w tym samym terminie (tak, by jednocześnie mogło do Państwa przyjechać kilkoro wykładowców). Chętnie pomożemy w koordynacji takiej wizyty.

Kontakt:
e-mail: k.dziedzik@uwb.edu.pl